Зробити стартовою Внести до закладок Контакти Карта сайту Русский English    
Новинки
Нашi новини :: Археологія
Нумізматика | Антикваріат | Фалеристика | Мілітарія | Наші проекти | Боністика | Філателія | Історія України | Археологія | Музеї та музейна справа | Культура | Різне | Архів |
>>Головна новин<< >>Археологія
Кількість переглядів новини - 1054

Турецький учений стверджує, що Ноїв ковчег треба шукати поблизу стародавньої Едесси

Легендарний ковчег, на якому праведний Ной врятував людей і "кожної тварі по парі" від Всесвітнього потопу, слід шукати в провінції Шанлиурфа на південному сході сучасної Туреччини, вважає місцевий учений Фарук Онджель (Faruk Oncel). За його твердженням, біблійне судно причалило до одного з гірських хребтів цього району, який з доісторичної епохи відомий як Едесса.

"Після Всесвітнього потопу ковчег Ноя причалив до гірського хребта, де знаходяться розвалини стародавнього міста Джуді. Раніше всю цю велику територію називали Месопотамією", - сказав учений в інтерв'ю телекомпанії Kanal 7.

"На вершині гори, де сьогодні розташоване село Джуді, на площі 500 квадратних метрів збереглися залишки стародавнього міста. Там і дотепер видно сліди величезного корабля", - продовжує Онджель. "Справжня Джуді знаходиться тут. Саме навколо залишків ковчега з часом розселилися люди. Багато що тут знаходиться в незайманому вигляді, і історикам ще належить провести в наших краях серйозні дослідження", - відзначає турецький учений.

Ряд колег Онджеля, ґрунтуючись на коранічній версії Всесвітнього потопу, наполягають на тому, що Ноїв ковчег причалив до гори Джуді, що розташована в провінції Ширнак на південному сході сучасної Туреччини. Як підтвердження своєї гіпотези вони нагадують, що назва цієї провінції складається з двох слів "шир", що означає місто, і "нак" - Ной.

Онджель наполягає на своєму, відмітаючи інші гіпотези, зокрема традиційну - про знаходження залишків Ноїва ковчега на горі Великий Арарат.

Повною мірою, на його думку, це торкається і вивчення питання про райський сад Едем. Гіпотезу про його знаходження у Шанлиурфі недавно висунув німецький журнал Der Spiegel.

Саме в цьому районі сучасної Туреччини, як свідчать перекази, перетнулися шляхи всіх нині існуючих в світі релігій, народився і оженився Святий Авраам. З Шанлиурфою пов'язано ще декілька легенд. Одна з них свідчить, що похоронний саван Христа, який також називають Туринською плащаницею, зберігався на території сучасної Туреччини близько семи століть, з них майже 400 років - в Едессі, куди був доставлений одним з послідовників Ісуса.

За іншим переказом, Ісус сам послав своє зображення правителю Едесси, яке зцілило його від прокази. За часів язичницької реакції плащаниця була замурована в башті міста, де знаходилася до 544 року. Коли тайник розкрили, хранителі фортеці були вражені: лампада, що знаходилася поряд з похоронним полотном, продовжувала горіти, а на стіні виникло лице Ісуса.

Шанлиурфа займає гідне місце в світовій історії завдяки ряду найбільших відкриттів. Саме в долині Харран в цій провінції у другій половині XIX століття були знайдені глиняні таблички, що зберегли один з найдавніших епосів людства - "Оповідь про Гільгамеша". Він першим описав Всесвітній потоп, який відповідає оповіді про уселенську катастрофу в Старому Завіті.

Можливо, саме це і надихнуло ученого з Шанлиурфи на висунення нової гіпотези про знаходження Ноїва ковчега. Біблійний ковчег шукають давно, але, на жаль, поки безуспішно.

Один з найбільш відомих шукачів ковчега - американський астронавт Джеймс Ірвін (James Irwin). У 1989 році під час чергової експедиції на Арарат він зняв на відеоплівку незвичайний коричневий предмет. Після її перегляду ряд західних учених висловили припущення, що на Арараті дійсно знаходяться залишки Ноїва ковчега.

Більшість шукачів Ноїва ковчега вважає, що він знаходиться на горі Арарат. Свою теорію вони підкріплюють зокрема тим, що в архівах американської розвідки зберігаються зняті в кінці 50-х рр. знімки дивного об'єкту на горі, який був охрещений "араратською аномалією". У 1997 році представники ЦРУ публічно обіцяли розсекретити знімки Арарату, проте слова поки не стримали.

Цього року американські учені оголосили, що виявили об'єкт, схожий Ноїв ковчег, в прикаспійських горах Ельбурс на північному заході Ірану. Дослідження частини артефактів, виявлених в іранських горах, в даний час проходять експертизу в лабораторіях США.

За матеріалами РІА Новини.


Ви можете добавити свій коментар

Ваше iм'я:   Ваш пароль:

Коментар:


Шановні користувачі! Ви також можете поповнювати стрічку новин, - якщо Ви маєте вагомі новини зі світу антикваріату та старовини, - надішліть Вашу інформацію на адресу news@ukrcol.com, обов'язково вказавши джерело новини.

Ваш профайл
Розсилка новин
Експертиза
Опитування


Лiчильники

© www.ukrcol.com 2006