Зробити стартовою Внести до закладок Контакти Карта сайту Русский English    
Новинки
Нашi новини :: Музеї та музейна справа
Нумізматика | Антикваріат | Фалеристика | Мілітарія | Наші проекти | Боністика | Філателія | Історія України | Археологія | Музеї та музейна справа | Культура | Різне | Архів |
>>Головна новин<< >>Музеї та музейна справа
Кількість переглядів новини - 3

Ющенко відкрив музей останнього гетьмана Запорізької Січі

Президент України Віктор Ющенко разом з родиною взяв участь у церемонії відкриття музею Петра Калнышевского в селі Пустовойтовка в Сумській області.

Віктор і Катерина Ющенко оглянули експозицію і зробили запис у книзі почесних гостей, повідомляє в суботу, 14 жовтня.

Глава держави і його дружина також поклали квіти до пам'ятника останньому кошовому отаманові Запорізької Січі. Крім того, вони ушанували пам'ять і поклали квіти до меморіалу воїнам, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

Також Ющенко з родиною взяли участь у святковому молебні у Свято-Троїцкій церкві, що провів глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Цей храм зараз знаходиться в стадії відновлення. Глава держави передав патріархові ікону "Евхрастія".

Говорячи про Петра Калнишевського (1691-1803), що народився в Пустовойтівці, Ющенко підкреслив його видатну роль у боротьбі за незалежність України. "Ця земля народила людину, доля якого істотно вплинула на історію нашої Вітчизни. Тому так важливо, щоб цю славну історію Пустовойтівки побачили мільйони людей", - сказав президент.

Глава держави нагадав, що будівництво Свято-Трцької церкви в XVІІІ ст. почав сам отаман, однак через виселку не дочекався його завершення.

Калнишевський був засланий у Соловецький монастир у 1776 році, де провів в ув'язненні 25 років. В Україні він визнаний національним героєм, тому що славу йому принесли не тільки бойові перемоги, але і відстоювання прав запорізького козацтва в епоху Катерини Другої, за що він і був засланий. У 1801 році отамана, якому січовики 10 років підряд - з 1765 по 1775 рік - усупереч царській волі віддавали булаву, в Острозі відвідав Олександр І. Він запропонував йому маєток в обмін на зречення від козацтва. Отаман відмовився, прийнявши рішення залишитися на Соловках, де вмер у 1803 році, доживши, по деяким даним, до 113 років.

У ході поїздки в Сумську область президент України також заявив, що підтримує ідею створення в Сумській області нового історико-культурного заповідника "Посулля".

"Я переконаний, що це дуже гарна ідея й у цього проекту велике майбутнє", - сказав він, додавши, що створення заповідника буде надзвичайно корисним, з огляду на значну історичну, художню, літературну й архітектурну спадщину сумського краю. "Цей край дихає історією, причому тією історією, що стоїть в джерел нації", - сказав Ющенко.

Глава держави виразив бажання особисто прилучитися до проекту створення заповідника, "подавши цим гарний приклад тим, хто має відношення до Сумського регіону".

По переконанню Ющенка, для того, щоб суспільство усвідомило доцільність створення такого заповідника, необхідна серйозна роз'яснювальна робота про зміст і суть проекту. "У такому випадку його очікує великий успіх", - підкреслив президент.

За матеріалами Подробиці


Ви можете добавити свій коментар

Ваше iм'я:   Ваш пароль:

Коментар:


Шановні користувачі! Ви також можете поповнювати стрічку новин, - якщо Ви маєте вагомі новини зі світу антикваріату та старовини, - надішліть Вашу інформацію на адресу news@ukrcol.com, обов'язково вказавши джерело новини.

Ваш профайл
Розсилка новин
Експертиза
Опитування


Лiчильники

© www.ukrcol.com 2006