Зробити стартовою Внести до закладок Контакти Карта сайту Русский English    
Новинки
Нашi новини :: Світова історія
Нумізматика | Антикваріат | Фалеристика | Мілітарія | Наші проекти | Боністика | Філателія | Історія України | Археологія | Музеї та музейна справа | Культура | Різне | Архів |
>>Головна новин<< >>Світова історія
Кількість переглядів новини - 906

Більшість сучасних британців мають німецьке коріння

Англосакси, що прийшли з континенту, за рахунок етнічної сегрегації і обмеження змішаних шлюбів, зуміли генетично витіснити корінних остров'ян (бриттів) і саме тому сьогодні британці генетично, в основному, мають німецьке коріння. Такий висновок зробили Марк Томас (Mark Thomas) і його колеги з університетського коледжу Лондона (University College London).

Раніші генетичні дослідження показали, що в загальному генетичному "профілі" сучасних британців статистично десь від 50% до 100% Y-хромосом (успадкованих, відповідно, по чоловічій лінії) — німецького походження.

І це було загадкою, оскільки історики (на основі документів) говорять приблизно про 100 -200 тисяч англосаксів, що мігрували до Англії на проміжку часу між V і VII сторіччями нашої ери, а це — дуже мало порівняно з двохмільйонним місцевим населенням, яке, здавалося б, повинне було розчинити прибульців в собі. На ділі ж відбулося прямо протилежне.

Нечисленні іммігранти з континентальної Європи (Німеччини, Голландії і Данії) зуміли розбавити корінних жителів Британії так, що сьогодні гени тих давніх іммігрантів – переважають.

Щоб розгадати цю загадку, британські учені використовували комп'ютерне моделювання, яке допомогло прослідкувати генетичні зміни в населенні країни, що відбулися з прибуттям такого невеликого числа мігрантів.

При цьому дослідники скористалися свідоцтвом, яке говорить, що англосакські поселенці володіли істотною економічною і соціальною перевагою, в порівнянні з корінними жителями острова. Зокрема, стародавні тексти говорять, що життя англосакса було оцінене вище, ніж життя уродженця.

Доктор Томас пояснює що, спочатку маленька еліта англосакського вторгнення швидко затвердилася і розрослася за рахунок більшої кількості дітей, що дожили до дорослого віку. А це відбувалося завдяки військовій владі і економічній перевазі прибульців. І також Томас вважає, що вони (завойовники) запобігли впровадженню корінних генів в англосакське населення, за рахунок обмеження змішаних шлюбів і системи сегрегації, схожої з апартеїдом, але, відповідно, не за расовою, а за етнічною ознакою.

Так корінні англійці були генетично і культурно поглинені англосаксами протягом всього декількох сотень років. Це ж підтвердила комп'ютерна модель, що описує передачу генів і встановлення культурних і соціальних зв'язків. Ця модель з різними комбінаціями початкових даних, з урахуванням вищеназваних чинників, "програвши" потрібне число поколінь, привела до генетичної і лінгвістичної (англійський — відноситься до німецьких мов) картини, що спостерігається в населенні Сполученого Королівства сьогодні.

За матеріалами Мембрана.ру.


Ви можете добавити свій коментар

Ваше iм'я:   Ваш пароль:

Коментар:


Шановні користувачі! Ви також можете поповнювати стрічку новин, - якщо Ви маєте вагомі новини зі світу антикваріату та старовини, - надішліть Вашу інформацію на адресу news@ukrcol.com, обов'язково вказавши джерело новини.

Ваш профайл
Розсилка новин
Експертиза
Опитування


Лiчильники

© www.ukrcol.com 2006