Зробити стартовою Внести до закладок Контакти Карта сайту Русский English    
Новинки
Нашi новини :: Світова історія
Нумізматика | Антикваріат | Фалеристика | Мілітарія | Наші проекти | Боністика | Філателія | Історія України | Археологія | Музеї та музейна справа | Культура | Різне | Архів |
>>Головна новин<< >>Світова історія
Кількість переглядів новини - 944

Шокуюче відкриття може змінити історію Мексики

Коли Кортес 500 років тому забезпечив Іспанії перемогу над ацтеками, місцеве населення здалося без битви. Принаймні, так говорять. Проте нові дослідження показують, що деяких переможців чекала жахлива доля.

Як знає кожен мексиканський школяр, їх нація була заснована близько 500 років тому, коли іспанський авантюрист Ернандо Кортес завоював колись велику імперію ацтеків, перемігши їх з військом всього лише в декілька сотень чоловік. Знають вони і те, що Кортесу допомогли європейські хвороби, які у результаті убили велику частину місцевого населення, а ще більше допомогла йому невчасна ацтекська гостинність.

Цю історію розповідають до цього дня, і вона служить своєрідним предметом мексиканської гордості. Коли Кортес підійшов до столиці ацтеків Теночтітлану, на місці якого зараз розташовано Мехіко, король Монтесума II, замість того щоб вступити з ним у бій, запросив Кортеса до себе як гостя. У подяку за це Кортес ув'язнив Монтесуму, після чого почалася колонізація найбільшої мезоамериканської культури Іспанією і Католицькою церквою.

Єдиною помстою з боку Монтесуми, про яку ви можете почути, стала різноманітність шлунково-кишкових проблем, від яких страждають іноземні туристи, незвичні до мексиканської кухні. Тобто, так було дотепер.

Археологічні розкопки у Кальпулальпані, штат Тласкала, надали свідоцтва того, що принаймні тут ацтеки дістали можливість помститися шокуючим чином. На думку експертів, у 1520 році ацтекські воїни захопили караван іспанських конкістадорів, що рухалися у напрямі Теночтітлана, і не пощадили їх. Вони посадили їх у клітки і поодинці приносили в жертву на протязі декількох місяців, причому, що найжахливіше, в ході жертвопринесень вони їх поїдали.

Це відкриття, яке тепер вимагатиме перегляду підручників історії і трансформації нашого уявлення про ацтекську культуру, було зроблено в результаті вивчення розкопок сотень скелетів і кісток, які велися тут з 1990 року.

"Це перші на сьогоднішній день докази того, що ацтеки чинили опір конкістадорам, – говорить археолог Енріке Мартінес. – Це не було повне підпорядкування, йшла боротьба".

Той факт, що ацтеки практикували людські жертвопринесення, добре відомий. Кортес з жахом описував це явище. Кожен член суспільства ацтеків повинен був бути готовий у будь-який момент запропонувати себе в жертву богам. Кожна церемонія починалася з того, що нещасного піднімали на верхівку кам'яної ацтекської піраміди, де жрець розпорював йому груди і виймав серце, яке потім піднімали в чаші як дар богам.

Ацтеки хвалилися іспанцям, що вони не вбивали своїх ворогів під час війни, а захоплювали їх в полон, щоб принести в жертву, коли війна закінчиться.

Проте залишалося трохи незрозумілим, як такий гордий народ з розвиненою культурою так легко підкорявся іспанським мародерам. Імовірно, рішення Монтесуми відкрити ворота і впустити Кортеса було обумовлено двома чинниками: по-перше, ацтеків збентежив значний вид іспанських воїнів, їх зброя і коні. Що ще важливіше, ацтеків збили з пантелику їх власні релігійні уявлення.

За легендою, одного прекрасного дня до них повинен був з'явитися "білий бог", якого вони повинні були привітно зустріти. Тому Монтесума міг прийняти світлошкірого Кортеса за бога, а його появу – як дар небес.

Якщо той факт, що ацтеки здійснювали людські жертвопринесення, був добре відомий, то твердження, що ацтеки займалися канібалізмом, учені робили з набагато більшою обережністю. Результати розкопок в Кальпулальпані – тодішньому Зультепеці – судячи з усього, позбавляють від необхідності бути обережним. Ретельний огляд знайдених кісток і скелетів не залишає ніяких сумнівів, що ацтеки не тільки розчленовували тіла жертв, але і вживали їх в їжу. За словами Мартінеса, на деяких кістках видно сліди ножів і зубів. Він також стверджує, що деякі вагітні жінки, що мандрували разом з караваном, були захоплені, а їх ненароджені немовлята були убиті прямо в утробі в ході релігійного ритуалу.

Полонених, що були поміщені в клітки, годували галюциногенними грибами або пульке – наркотичною речовиною з соку кактуса, щоб стримати їх страх перед долею, яка їх очікує. Це можна вважати єдиним проявом милосердя.

Імовірно, почувши про наближення іспанських військ, ацтеки спробували приховати докази свого звірства, в основному, ховаючи всі особисті речі жертв в глибокі колодязі. Так вони заховали ювелірні прикраси і ґудзики, які археологи тепер знаходять.

За матеріалами Inopressa.


Ви можете добавити свій коментар

Ваше iм'я:   Ваш пароль:

Коментар:


Шановні користувачі! Ви також можете поповнювати стрічку новин, - якщо Ви маєте вагомі новини зі світу антикваріату та старовини, - надішліть Вашу інформацію на адресу news@ukrcol.com, обов'язково вказавши джерело новини.

Ваш профайл
Розсилка новин
Експертиза
Опитування


Лiчильники

© www.ukrcol.com 2006