Зробити стартовою Внести до закладок Контакти Карта сайту Русский English    
Новинки
Нашi новини :: Світова історія
Нумізматика | Антикваріат | Фалеристика | Мілітарія | Наші проекти | Боністика | Філателія | Історія України | Археологія | Музеї та музейна справа | Культура | Різне | Архів |
>>Головна новин<< >>Світова історія
Кількість переглядів новини - 6

Скарби, награбовані Римом "знову на Святій землі"

Збір священних предметів, украдених римськими мародерами з Ієрусалимського храму і, як підозрювалося, заховані в підвалах Ватикану, у дійсності знаходяться на Святій землі, затверджує британський археолог.

Фахівець зі Святої землі Шон Кінгслі стверджує, що відкрив те, що стало колекцією найбільших біблійних скарбів, що включає в себе срібні труби, що сповіщать про пришестя месії.

Труби, золоті свічники і прикрашений дорогоцінним камінням Стіл божественної присутності були серед предметів, вивезених у Рим після пограбування в 70 році Храму - самого священного будинку древніх іудеїв.

Після десятиліття вивчення раніше невідомих древніх текстів і археологічних джерел Кінгслі вперше за дві тисячі років відновив шлях скарбу, щоб довести, що колекція залишила Рим у V столітті.

Він знайшов, що скарб перевезли в Карфаген, Константинополь і Алжир, перш ніж сховати в іудейській глухомані, під монастирем Феодосія.

Кінгслі сказав: "Скарб має великий резонанс в сучасній політиці. Із середини 1990-х років не вщухає гаряча політична суперечка між Ватиканом і Ізраїлем, що обвинувачує папство в прихованні скарбу. Скарб Храму залишається смертоносним політичним знаряддям у мінливому арабо-ізраїльському конфлікті, сконцентрованому на Храмовій горі (місце іудейського Храму і мусульманської мечеті "Аль Акса").

"Останнє місце збереження скарбу - на сучасному Західному березі, на території "Хамаса" - потрясе світові релігії".

Імператор Веспасіан наказав зруйнувати Ієрусалимський храм після повстання іудеїв, і римські війська вивезли в Рим близько 50 тонн золота, срібла і дорогоцінних творів мистецтва.

На Арці Тита, зображені римські солдати, що несуть священний видобуток на плечах. Євреї були вигнані з Єрусалима і розсіяні по світу.

Між 75 роком нашої ери і початком V століття, скарби були виставлені на загальний огляд у Храмі світу римського форуму.

Ватикан повідомив Кінгслі, що в його архівах немає свідчень того, що скарб знаходився в Римі із Середніх століть і далі.

Він заявив: "Напевно відомо одне - воно не заховане у Ватикані. Я перша людина, що довів, що скарби Храму вже не нудяться в Римі".

Джерела Кінгслі містять у собі Йосипа, єврейського історика І століття, що іноді перебільшував, але є авторитетом по римській і єврейській історії. Кінгслі знайшов свідчення також у роботах Прокопія, судового історика імператора Юстиніана, що вмер у 562 році, і Феофана сповідника (760-817 роки), християнського ченця з Константинополя.

У "Хронографіі", що охоплює 284-813 роки, Феофан записав, що Гайзерик, король вандалів, занурив скарб, що "Тит привіз у Рим після захоплення Єрусалима", на корабель, що відправлявся в Карфаген у Тунісі в 455 році.

Під час першого хрестового походу в 533 році візантієць Велизарій захопив скарби на кораблі, що йшов в алжирський порт Хіппо Регіус. Потім його переправили в Константинополь, столицю Візантії. У VІІ столітті перси віддали на розграбування Єрусалим, убивши тисячі християн і погнавши патріарха в Персію. Кінгслі думає, що його спадкоємець Модест помістив скарби у його останню схованку в 614 році.

Кінгслі розповість про свої знахідки в книзі "Золото Бога. Пошуки зниклого скарбу Ієрусалимського храму", що вийде у видавництві John Murray 5 жовтня.

За матеріалами inopressa.ru


Ви можете добавити свій коментар

Ваше iм'я:   Ваш пароль:

Коментар:


Шановні користувачі! Ви також можете поповнювати стрічку новин, - якщо Ви маєте вагомі новини зі світу антикваріату та старовини, - надішліть Вашу інформацію на адресу news@ukrcol.com, обов'язково вказавши джерело новини.

Ваш профайл
Розсилка новин
Експертиза
Опитування


Лiчильники

© www.ukrcol.com 2006